lepsze zarobki 3

JAK ZWIĘKSZYĆ SWOJE ZAROBKI?0

Biznes z jednej strony jest najmniej przewidywalną formą zatrudnienia jeśli chodzi o zarobki, a z drugiej strony daje największe możliwości awansu finansowego. Twój status finansowy może ulec diametralnej zmianie niemal z dnia na dzień- zarówno na lepsze, jak i na gorsze. Taka sytuacja mnie osobiście uczy ogromnej pokory, umiejętności cieszenia się tym, co mam, ale też pokazuje mi, że wszystko jest możliwe i jak wiele zależy ode mnie. Oczywiście wszyscy dążymy do tego, aby rozwijać się i poprawiać swoją kondycję finansową, dlatego dzisiaj właśnie tym chcę się zająć.

Jak zwiększyć swoje przychody?- niezależnie od tego, w jakiej jesteś obecnie sytuacji.

Pierwsza i najważniejsza rzecz, od której powinnaś/ powinieneś zacząć, to ustalić sobie konkretny cel finansowy. Ile chcesz zarabiać miesięcznie? Ile chcesz zarobić w przeciągu najbliższych 6 miesięcy? Ile w ciągu najbliższego roku? Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko da się przewidzieć, ale cel Cię ukierunkowuje. Powoduje, że zaczynasz szukać rozwiązań, co zrobić żeby zarobić tą konkretną kwotę. No i cel  finansowy ma ogromną rolę motywacyjną. Rzecz jasna taki cel musi być ambitny, lecz realny. Najlepszym sposobem na to, aby dobrze wyznaczyć sobie cel finansowy jest wskazać kwotę o 25-50% wyższą od tej, jaką zarobiłaś/eś w najlepszym dla Ciebie pod względem zarobków miesiącu.

Kolejna rzecz, o którą musisz zadbać, aby zwiększyć swoje dochody, to ustalić, jak możesz zwiększyć wartość swojej pracy/swojego produktu/usługi. Najczęściej żeby więcej zarabiać przedsiębiorcy chcą mieć więcej klientów. Jednak wraz z ilością klientów rosną niemal proporcjonalnie koszty związane z pozyskaniem i obsługą tychże klientów. Dlatego pomyśl przede wszystkim o tym, co możesz zrobić żeby Twój produkt lub Twoja usługa były więcej warte dla docelowych odbiorców. Może musisz zmienić docelowego klienta, który będzie w stanie Ci więcej zapłacić, który ma większą świadomość niż Twoi obecni klienci i bardziej doceni, to co oferujesz. Może potrzebujesz jeszcze lepiej poznać potrzeby swojej grupy docelowej, aby w jeszcze lepszym stopniu na nie odpowiedzieć. Może powinnaś/ powinieneś jeszcze lepiej opanować język korzyści dla swoich potencjalnych klientów, aby w lepszym stopniu rozumieli oni znaczenie Twoich rozwiązań. A być może musisz być bardziej odważna/y i przekonywująca podczas sprzedaży. Jak myślisz, który z tych czynników jest najważniejszy w Twoim przypadku w tym momencie? (podziel się w komentarzu, dzięki temu będę mogła dopasować następne artykuły do Twoich potrzeb i lepiej Ci pomóc). Pamiętaj też, że zawsze możesz skorzystać z mojego ebooka ZAMIEŃ PASJĘ W BIZNES, gdzie znajdziesz wiele konkretnych ćwiczeń i narzędzi, dzięki którym możesz zarabiać jeszcze więcej na tym, co lubisz robić najbardziej.

Dokładnie sprecyzuj priorytety i zajmij się przede wszystkim tym, co jest kluczowe dla zwiększenia Twoich zarobków. Załóżmy, że masz wyjechać na miesiąc i możesz wykonać tylko jedno zadanie: jak myślisz, co w największym stopniu przybliżyłoby Cię do Twojego celu finansowego? Koniecznie odpowiedz na to pytanie i podporządkuj zadaniu, które wskażesz wszystkie inne zajęcia. A jeśli nadal nie masz pewności, co mogłoby Ci pomóc zwiększyć zarobki, zapraszam Cię na Konsultację wstępną- promocyjną. Podczas rozmowy wspólnie przyjrzymy się Twojej sytuacji i pomogę Ci wypracować rozwiązanie najlepsze dla Ciebie na teraz. Dlaczego to jest tak ważne żeby trzymać się priorytetów? Bo najczęściej najważniejsze zadanie aż w 80% przybliży Cię do Twojego celu finansowego. Pozostałe zadania tylko w 20 procentach zapewnią Ci upragnione zarobki. Ten rachunek jest równie prosty co bezwzględny. Bo niestety priorytety są najczęściej najtrudniejsze, więc je spychamy na rzecz tych zajęć, które są prostsze, które dają więcej radości albo szybko się zniechęcamy brakiem efektów.

Nie pozwól żeby strach powstrzymywał Cię przed tym, co dla Ciebie ważne. Nawet jeśli nie zawsze wszystko zależy od Ciebie, to zawsze masz wpływ na to, co zrobisz w tej konkretnej sytuacji i/lub jak zareagujesz. Możesz zarabiać więcej, jeśli tylko tego chcesz i tego właśnie potrzebujesz. Uwierz w to i zrób wszystko, co już w tym momencie możesz zrobić, aby tego dokonać.

Od czego zaczniesz?

Sylwia Zięba

Coach&Trener dla przedsiębiorczych osób, które rozwijają swoje biznesy

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress