autentyczność 3

BĄDŹ SOBĄ W BIZNESIE!0

Biznes, co tu dużo mówić, jest szczególnie wymagającą formą pracy, czy nawet aktywności. Potrafi narzucić ogromne tempo i równie ogromną presję. Żeby prosperować na satysfakcjonującym nas poziomie musimy opanować wręcz do perfekcji umiejętność dawania wartości klientom, a nawet partnerom biznesowym. I to jest jak najbardziej wskazane. Zresztą my sami chcemy czuć, że nasza działalność jest potrzebna. Natomiast martwi mnie, że w pogoni za zleceniami i klientami zapominamy tak często o sobie.

W codziennym pędzie gdzieś umyka nam świadomość, że moje potrzeby, moje wartości są tak samo ważne, co potrzeby klienta. Wbrew pozorom wydaje się to bez znaczenia, a jednak…

Żeby sprzedawać skutecznie musisz czuć szczerą chęć podzielenia się ze światem tym, co Tobie samej/samemu sprawia radość.
Żeby pracować naprawdę produktywnie musisz wierzyć w to, co robisz.
Żeby zapewniać najwyższą jakość swoich produktów i usług potrzebujesz otrzymywać adekwatną do ich wartości zapłatę finansową.

Tu nie da się niczego udawać.
Tu same triki nie wystarczą.
Tu nie chodzi tylko o Twoją pewność siebie.

Tu po prostu ważna jest Twoja autentyczność we wszystkim co robisz i poczucie, że możesz pomóc potencjalnemu klientowi.

– Ile zaoszczędzisz sobie stresu kiedy zamiast myśleć, jak wypadnę/ czy moja oferta się spodoba zaczniesz koncentrować się na tym, co Ty chcesz przekazać potencjalnym klientom?

– Jak bardzo wzrośnie Twoja determinacja kiedy skupisz się na rozpowszechnianiu rozwiązań, które przede wszystkim dla Ciebie mają nieocenione znaczenie?

– O ile łatwiej byłoby Ci wyceniać wartość tego co oferujesz, gdybyś zajmował/a się w ramach swojego biznesu w decydującej mierze takimi czynnościami, w których możesz się spełniać, które Ty sam/a szczególnie doceniasz?

Czy taki scenariusz jest w ogóle możliwy?
Jak najbardziej tak! Choć wiem, że nie jest łatwo go wdrożyć. … ale- czyż nie warto? :)

Do tej pory rzadko działaliśmy w taki sposób. Dlatego czasem może być trudno uwierzyć albo nawet poczuć, że mój wymarzony biznes jest osiągalny.

Proza życia codziennego potrafi „sprowadzić nas na ziemię”… Ale to Ty wyznaczasz własne standardy. Ty decydujesz na co się godzisz, a na co nie. To przede wszystkim Ty możesz zmienić to, czego już dłużej nie chcesz tolerować, czy doswiadczać w swoim biznesie i w swoim życiu.

Masz prawo się bać. Masz prawo mieć wątpliwości. Ale przecież masz też prawo, a nawet obowiązek być sobą, żyć zgodnie ze swoimi wartościami i prowadzić biznes taki, w jaki wierzysz. Ba, tylko w ten sposób możesz dać wartość innym- swoim klientom.

Dlatego nie oglądaj się za siebie. Nie rezygnuj z tego co się dla Ciebie liczy tylko dlatego, że ktoś nie podziela Twojego entuzjazmu. Nie szukaj wymówek, w stylu „trzeba z czegoś żyć”- w końcu chyba też nie chodzi o to żeby żyć z czegokolwiek :)

Poprzez to co robisz, poprzez to, jakie podejście propagujesz wpływasz na to, kogo do siebie przyciągasz jako klientów i/lub na to, do czego przekonasz rynek. Wybierz to, co rzeczywiście współgra z Tobą. Nie ma lepszego sposobu na wyrazistość i na zapreentowanie swojej wiarygodności przed (potencjalnymi) klientami.

Po co komplikować, kiedy rozwiązania mogą być tak proste?

Ufaj swojej intuicji. Nie rób nic wbrew sobie. Pozwól sobie na wyrażenie swoich pomysłów, swojego podejścia, a nawet na doświadczenie negatywnych emocji takich jak strach, stres, frustracja. One też są sygnałem czegoś ważnego dla Ciebie. Dopóki je będziesz wypierać albo lekceważyć nie zrozumiesz, jaki jest ich przekaz dla Ciebie i będziesz tkwić w tych samych, starych schematach.

Podążaj za swoją ciekawością, za tym, co wyzwala w Tobie energię, a zainteresujesz i zaangażujesz też innych- swoich docelowych klientów oraz partnerów biznesowych.

Bądź sobą w biznesie, rozwijaj się poprzez swoją autentyczność.

Sylwia Zięba
Kapitał Rozwoju

Po więcej inspiracji zapraszam Cię na mój 12 tygodniowy darmowy kurs mailowy JESTEM SWOIM WŁASNYM SZEFEM. Przez 3 miesiące możesz otrzymywać ode mnie solidną dawkę wiedzy i wskazówek, które wzmocnią Twoją biznesową motywację i pozwolą Ci zachować efektywność na najwyższym poziomie. Zapisz się już dziś!

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress